Zespół pracowni DO GÓRY NOGAMI tworzy miejsce, gdzie sztuką staje się spotkanie. To ono daje początek naszym twórczym przygodom.

EWA ZYCHOWICZ

Zabawa z dziećmi to poważna sprawa. Czas projektowania warsztatów jest dla mnie tak samo ważny, jak moment spotkania z ich uczestnikami. Często przypominam sobie wtedy, jak ja lubiłam spędzać czas w dzieciństwie. Proste zabawy jak skakanie w gumę, wyliczanki i wierszyki. Proste, ale z fantazją. Było radośnie i wesoło. Ta część dziecka we mnie, którą pamiętam i pielęgnuję, pomaga mi w pracy. 

We wrześniu 2012 roku uzyskałam tytuł magistra sztuki. Kończąc studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, miałam już duże doświadczenie w prowadzeniu warsztatów. Realizowałam pomysły w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Brałam udział w projektach Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” w Warszawie. Przez długi czas prowadziłam też autorskie warsztaty w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim.

Pracownię DO GÓRY NOGAMI założyłam w 2013 roku.

Wykorzystuję w niej techniki arteterapeutyczne. Inspiruje mnie podejście, które skupia się na procesie twórczym, a nie na końcowym efekcie pracy. Techniki arteterapeutyczne dają mi możliwość rozmowy z dziećmi poprzez sztukę. Pozwalają zobaczyć radości, ale i trudne przeżycia, o których nie umieją powiedzieć wprost. Prace plastyczne stają się doskonałym narzędziem do rozpoznawania i nazywania naszych emocji.

Równie ważne, co prowadzenie zajęć, jest dla mnie rozwijanie moich umiejętności.

Dlatego często biorę udział w  szkoleniach i warsztatach. Przełomowym momentem były dla mnie  zajęcia prowadzone przez Janusza Byszewskiego i Marię Parczewską z Laboratorium Edukacji Twórczej. Nauczyli mnie, że warsztat zawsze tworzą ludzie, ich gotowość do wspólnego działania. 

W czasie wolnym możesz spotkać mnie na lodach lub w piaskownicy. Razem z moim synkiem Ryśkiem, budujemy zamki i fosy z piasku.

Chcesz, aby Twoje dziecko odkrywało przy mnie radość tworzenia i przyjemność zabawy w twórczej atmosferze? Skontaktuj się ze mną.

.

 OLA KOŁAK

Prowadzę zajęcia z robotyki dla dzieci. Zajęcia, które są wspaniałą zabawą. Uczę programowania w prostym języku. Pokazuję dzieciom jak cieszyć się z małych sukcesów.

Każde moje zajęcia mnie zaskakują. Mimo, iż spędzam wiele czasu na przygotowaniu merytorycznym to i tak nigdy nie trzymam się ściśle scenariusza. Czemu? Bo dzieci mają swoje pomysły. I nie potrzeba dużo, aby mnie do tych pomysłów przekonać. Każde nasze spotkanie jest współpracą. To one projektują wspólny czas.

W moim przypadku nie było „początku” pracy z dziećmi. Pracuję z nimi od zawsze. W dzieciństwie lubiłam tworzyć szklane obrazki, wisieć do góry nogami na trzepaku z rówieśnikami. Często bawiłam się z maluchami w rodzinie. 

Nigdy nie mam poczucia, że wiem wszystko.

Dobrze przygotowany nauczyciel to taki, który cały czas się przygotowuje. Na co dzień pracuję w szkole, jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz w przedszkolu, jako logopeda.

Czerpię z tego energię. Nie przestaję. W Pracowni Do Góry Nogami można mnie spotkać również w soboty podczas tematycznych urodzin. 

Czas wolny spędzam z córką Alicją To ona pierwsza jest „testerem” moich pomysłów na zajęcia. Myślę, że też będzie nauczycielką.

Zapraszam Cię, aby Twoje dziecko również współtworzyło moje zajęcia.

Przeczytaj więcej o warsztatach: BUDOWANIE ROBOTÓW Z KLOCKÓW LEGO

 KASIA FRUBA

Pomagam i inspiruje ludzi do ruchu. Uważam, że ruch to życie.

Moją pasją jest Karate Kyokushin. Trenuję już 16 lat, przez co wiem ile trzeba włożyć pracy, żeby coś osiągnąć. Nie tylko na treningu, ale i w życiu codziennym.

Prowadzę zajęcia z dziećmi od rokuOprócz rozwijania sprawności ruchowej, uczę ich wytrwałości, pokonywania własnych słabości, zasady fair play oraz współpracy z innymi.

Ciągle się uczę, próbuję nowych rzeczy, dlatego też rozpoczęłam swoją przygodę z dramą.

W wolnym czasie trenuje. Można mnie spotkać na macie, jeśli nie, to zaszytą gdzieś w magicznym świecie filmów i gier, nie tylko video:)

Zapraszam Cię, aby Twoje dziecko również współtworzyło moje zajęcia.

Przeczytaj więcej o warsztatach: DRAMA DLA DZIECI

 

 

 

 03_logo.jpg

 

PIOTR, SZYMON, JACEK GAZDA

Prowadzimy zajęcia z robotyki przy użyciu klocków Lego Mindstorms. Uważamy, że robotyka to królowa nauk technicznych. Łączy w sobie elementy konstrukcji, mechaniki, elektroniki, programowania i wielu innych dziedzin. Jednocześnie wiemy, że poprzez zabawę można uczyć dzieci robotyki.

Jesteśmy studentami Politechniki Warszawskiej na kierunkach: Mechatroniki (Piotrek), Automatyki i Robotyki (Szymon) oraz Elektroniki (Jacek).  Te studia rozbudziły w nas zainteresowanie do wyżej wymienionych dziedzin, które dziś chcemy przekazywać dalej młodzieży.

Poprzez nasze zajęcia chcemy rozbudzić w uczestnikach pasję poznania otaczającego ich świata i propagować idee "Nauka jest cool".

Od lat jesteśmy instruktorami ZHP. Oznacza to, że będąc członkami największej organizacji wychowawczej w Polsce, wspieramy młodego człowieka we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.  Doświadczenie wyniesione z tej pracy pozwala nam tworzyć jeszcze lepsze zajęcia edukacyjne.

Przeczytaj o zajęciach, które prowadzimy: BUDOWANIE ROBOTÓW Z KLOCKÓW LEGO