Zespół pracowni DO GÓRY NOGAMI tworzy miejsce, gdzie sztuką staje się spotkanie. To ono daje początek naszym twórczym przygodom.

EWA ZYCHOWICZ

Zabawa z dziećmi to poważna sprawa. Czas projektowania warsztatów jest dla mnie tak samo ważny, jak moment spotkania z ich uczestnikami. Często przypominam sobie wtedy, jak ja lubiłam spędzać czas w dzieciństwie. Proste zabawy jak skakanie w gumę, wyliczanki i wierszyki. Proste, ale z fantazją. Było radośnie i wesoło. Ta część dziecka we mnie, którą pamiętam i pielęgnuję, pomaga mi w pracy. 

We wrześniu 2012 roku uzyskałam tytuł magistra sztuki. Kończąc studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, miałam już duże doświadczenie w prowadzeniu warsztatów. Realizowałam pomysły w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Brałam udział w projektach Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” w Warszawie. Przez długi czas prowadziłam też autorskie warsztaty w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim.

Pracownię DO GÓRY NOGAMI założyłam w 2013 roku.

Wykorzystuję w niej techniki arteterapeutyczne. Inspiruje mnie podejście, które skupia się na procesie twórczym, a nie na końcowym efekcie pracy. Techniki arteterapeutyczne dają mi możliwość rozmowy z dziećmi poprzez sztukę. Pozwalają zobaczyć radości, ale i trudne przeżycia, o których nie umieją powiedzieć wprost. Prace plastyczne stają się doskonałym narzędziem do rozpoznawania i nazywania naszych emocji.

Równie ważne, co prowadzenie zajęć, jest dla mnie rozwijanie moich umiejętności.

Dlatego często biorę udział w  szkoleniach i warsztatach. Przełomowym momentem były dla mnie  zajęcia prowadzone przez Janusza Byszewskiego i Marię Parczewską z Laboratorium Edukacji Twórczej. Nauczyli mnie, że warsztat zawsze tworzą ludzie, ich gotowość do wspólnego działania. 

W czasie wolnym możesz spotkać mnie na lodach lub w piaskownicy. Razem z moim synkiem Ryśkiem, budujemy zamki i fosy z piasku.

Chcesz, aby Twoje dziecko odkrywało przy mnie radość tworzenia i przyjemność zabawy w twórczej atmosferze? Skontaktuj się ze mną.

.

 OLA KOŁAK

Prowadzę zajęcia z robotyki dla dzieci. Zajęcia, które są wspaniałą zabawą. Uczę programowania w prostym języku. Pokazuję dzieciom jak cieszyć się z małych sukcesów.

Każde moje zajęcia mnie zaskakują. Mimo, iż spędzam wiele czasu na przygotowaniu merytorycznym to i tak nigdy nie trzymam się ściśle scenariusza. Czemu? Bo dzieci mają swoje pomysły. I nie potrzeba dużo, aby mnie do tych pomysłów przekonać. Każde nasze spotkanie jest współpracą. To one projektują wspólny czas.

W moim przypadku nie było „początku” pracy z dziećmi. Pracuję z nimi od zawsze. W dzieciństwie lubiłam tworzyć szklane obrazki, wisieć do góry nogami na trzepaku z rówieśnikami. Często bawiłam się z maluchami w rodzinie. 

Nigdy nie mam poczucia, że wiem wszystko.

Dobrze przygotowany nauczyciel to taki, który cały czas się przygotowuje. Na co dzień pracuję w szkole, jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz w przedszkolu, jako logopeda.

Czerpię z tego energię. Nie przestaję. W Pracowni Do Góry Nogami można mnie spotkać również w soboty podczas tematycznych urodzin. 

Czas wolny spędzam z córką Alicją To ona pierwsza jest „testerem” moich pomysłów na zajęcia. Myślę, że też będzie nauczycielką.

Zapraszam Cię, aby Twoje dziecko również współtworzyło moje zajęcia.

Przeczytaj więcej o warsztatach: BUDOWANIE ROBOTÓW Z KLOCKÓW LEGO

 

 

 03_logo.jpg

 

PIOTR, SZYMON, JACEK GAZDA

Prowadzimy zajęcia z robotyki przy użyciu klocków Lego Mindstorms. Uważamy, że robotyka to królowa nauk technicznych. Łączy w sobie elementy konstrukcji, mechaniki, elektroniki, programowania i wielu innych dziedzin. Jednocześnie wiemy, że poprzez zabawę można uczyć dzieci robotyki.

Jesteśmy studentami Politechniki Warszawskiej na kierunkach: Mechatroniki (Piotrek), Automatyki i Robotyki (Szymon) oraz Elektroniki (Jacek).  Te studia rozbudziły w nas zainteresowanie do wyżej wymienionych dziedzin, które dziś chcemy przekazywać dalej młodzieży.

Poprzez nasze zajęcia chcemy rozbudzić w uczestnikach pasję poznania otaczającego ich świata i propagować idee "Nauka jest cool".

Od lat jesteśmy instruktorami ZHP. Oznacza to, że będąc członkami największej organizacji wychowawczej w Polsce, wspieramy młodego człowieka we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.  Doświadczenie wyniesione z tej pracy pozwala nam tworzyć jeszcze lepsze zajęcia edukacyjne.

Przeczytaj o zajęciach, które prowadzimy: BUDOWANIE ROBOTÓW Z KLOCKÓW LEGO