ZABAWY PLASTYCZNE Z ELEMENTAMI ARTETERAPII


Znane i lubiane warsztaty artystyczne, które już od ponad 7 lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Inspirują do działania. Pomagają odkryć i nabrać zaufania do własnych umiejętności.

W atmosferze wzajemnej życzliwości rozwijamy predyspozycje twórcze oraz otwieramy się na nowe doświadczenia.

Uczymy się technik plastycznych, bawimy się recyklingiem. Malujemy, rysujemy, wyklejamy. Robimy statki z kartonów i samoloty z gazet. Pobudzamy naszą fantazję.

Podczas zajęć stosuję techniki arteterapeutyczne. To podejście pozwala skupić się na procesie twórczym, a nie na końcowym efekcie pracy. Arteterapia daje możliwość rozmowy z dzieckiem poprzez sztukę, zobaczenia w jego pracach radości, ale i trudnych przeżyć, o których nie umie powiedzieć wprost. Prace plastyczne są doskonałą formą wypowiedzi.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do mnie albo zadzwoń.

Ewa Zychowicz 507 265 803, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

GRUPA 1: WTOREK
GODZINA:
17:30 - 19:00
WIEK: 
4 - 5 lat
GRUPA:
12 osób
CENA:
POJEDYŃCZE ZAJĘCIA: 30 zł
KARNET MIESIĘCZNY:
110 zł

GRUPA 2: ŚRODA
GODZINA: 17:30 - 19:00
WIEK: 5 - 7 lat
GRUPA: 12 osób

CENA: POJEDYŃCZE ZAJĘCIA: 30 zł
KARNET MIESIĘCZNY: 110 zł


rezerwacja miejsca

 

 
 

DRAMA DLA DZIECI


Spotykamy się raz w tygodniu, by pobawić się w aktorstwo. Poprzez ćwiczenia, gry i sceny aktorskie rozwijamy pewność siebie, spontaniczność i asertywność. Wiem, że brzmi poważnie, ale nie bój się Drogi Rodzicu – nie zanudzę Twojego dziecka żmudnymi ćwiczeniami.

Zajęcia oparte są na improwizacji. Ta metoda polegająca na tym, że wszystkie sceny, postaci i dialogi są wymyślane na bieżąco. Takie podejście uczy wiary w siłę własnych pomysłów.

Umiejętności zdobyte na zajęciach będą pomocne w życiu codziennym. Przy odpowiedziach w szkole czy asertywnym wyrażaniu własnej opinii. Często zdarza się tak, że dzieci, które przed przyjściem na zajęcia były nieśmiałe, wycofane i np. biernie uczestniczyły w zabawach podwórkowych, po warsztatach same zaczynają przeprowadzać z rówieśnikami znane im ćwiczenia i przewodzą grupie. Jednak zajęcia nie są skierowane tylko do dzieci nieśmiałych. W pracy z osobami bardziej pewnymi siebie kładę nacisk na rozwój umiejętności pracy w grupie, wrażliwości na innych uczestników zajęć oraz umiejętność dochodzenia do kompromisu.

Ważne jest to, że zajęcia są dla dzieci dobrą zabawą. Mogą na nich odnaleźć radość ze spontanicznego działania i zrobienia czegoś nieplanowanego w grupie rówieśników. Otrzymać od nich wsparcie i akceptację własnych działań.

Zajęcia od marca 2017 będą prowadzone w szkołach podstawowych na terenie powiatu mińskiego.

Jeśli jesteś ciekaw czy będziemy też w szkole Twojego dziecka zadzwoń lub napisz do mnie.

Ewa Zychowicz 507 265 803, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

   

PORANEK Z KULTURĄ


Zapraszam na zajęcia, podczas których poznajemy historię sztuki i techniki plastyczne. Spotkania uczą  planowania pracy twórczej, poszukiwania inspiracji, szkicowania i rzetelnego rzemiosła artystycznego.

Podczas warsztatów zdobywamy konkretne umiejętności. Świadomie korzystamy z narzędzi plastycznych. Samodzielnie wytwarzamy papier z makulatury, który służy nam, jako szkicowniki.

Zajęcia oswajają dzieci z projektowym podejściem do pracy. Każde zadanie zaczynamy od szczegółowego omówienia, zaplanowania poszczególnych jego elementów. Zanim przystąpimy do tworzenia, wybierzemy się do muzeum, odwiedzimy znanego artystę, ogród botaniczny albo zoologiczny, żeby dobrze przyjrzeć się tematowi. Gdy zbierzemy już odpowiednią ilość inspiracji i szkiców, przystępujemy do zabawy.

Przekonałam się, że takie podejście uczy otwartości. Pomaga w planowaniu pracy na przyszłość i to nie tylko w kwestiach plastycznych. Dzieciaki po zajęciach wiedzą, że warto realizować zadania w przemyślany sposób. Takie podejście przynosi ogromne korzyści.

Prace wykonane na zajęciach często stają się prezentami dla najbliższych albo oprawione w ramy dumnie wiszą na eksponowanym miejscu w salonie.

Jeśli jesteś ciekaw, co przygotowałam na ten semestr napisz do mnie maila, a przyślę Ci plan naszych fantastycznych działań.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

GALERIA ZDJĘĆ

 

TERMIN: SOBOTA
GODZINA: 10.00 - 11:30
WIEK: 8 - 12 lat
GRUPA: 12 osób
CENA: POJEDYŃCZE ZAJĘCIA: 30 zł
KARNET MIESIĘCZNY: 110 zł


Poranek z kultura dla dzieci Zarezerwuj miejsce
 

 


PRZYJĘCIA URODZINOWE


Przyjęcie urodzinowe w DO GÓRY NOGAMI, jak każde ważne święto poprzedzone jest przygotowaniami:

  • wspólnie wymyślamy koncepcję zabawy w oparciu o aktualne zainteresowania i pasje dziecka. Nie mamy gotowych scenariuszy, ponieważ wiemy jak różne mogą być zainteresowania i predyspozycje dzieci,
  • tworzymy unikatowe zaproszenia wybraną przez solenizanta techniką plastyczną.

Gdy nadchodzi ten wyjątkowy dzień, razem z zaproszonymi gośćmi wyruszamy w wspaniałą podróż gdzie towarzyszą nam nasi ulubieni bohaterowie, zaś przeróżne techniki plastyczne pozwalają nam zobrazować niezapomniane przeżycia.
Możemy lepić w glinie, malować farbami, tworzyć własny film na przeźroczach. To czas nie tylko świetnej zabawy, ale również tworzenia i umacniania się stosunków społecznych, integracja grupy oraz zwrócenie uwagi na podkreślanie ważnych momentów w życiu dziecka i grupy.
Warto pamiętać, że świętowanie w gronie najbliższych kolegów i koleżanek pozwala zaspokoić fundamentalne potrzeby społeczne dzieci. Ten czas jest wyrazem wspólnoty, łączy tradycję ze współczesnością, poprzez przekazywanie wartości i norm obowiązujących w społeczeństwie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

Ewa Zychowicz 507 265 803, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

GALERIA ZDJĘĆ

 

TERMIN: Przyjęcia urodzinowe odbywają się w soboty w godzinach 15.00 - 18.00
CZAS TRWANIA: 3 godz.
CENA: 400 zł


Przyjecia dla dzieci Zarezerwuj miejsce Mińsk Mazowiecki
 

 


BUDOWANIE ROBOTÓW Z KLOCKÓW LEGO


Zainteresowanie, jakie komputer  budzi w dzieciach jest ogromne, prawda? Czy Twoje dziecko też chce spędzać przy nim jak najwięcej czasu? Czy trudno odciągnąć go od grania w ulubioną grę? Warto objaśnić dziecku, jak wielkie możliwości ma komputer. Nie robić z niego owocu zakazanego, ale narzędzie to świadomej pracy i zabawy.

Zajęcia RoboCamp to idealny sposób na pokazanie dziecku, że komputer ma wiele różnych zastosowań. Podczas cotygodniowych spotkań budujemy konstrukcje z klocków LEGO WeDo oraz Mindstorms i ożywiamy je za pomocą programowania. Widzę, jak warsztaty rozbudzają w dzieciach chęć odkrywania możliwości klocków i komputera. Jak ten trening twórczości wpływa na ich pomysłowość. Jak wychodzą poza schematy i tworzą własne konstrukcje.

Każde zajęcia wzbogacone są o interaktywne instrukcje, animacje i gry. Uczymy się logicznego, matematycznego myślenia oraz oswajamy się z naukowym rozumowaniem.

Dzięki pracy w zespołach uczymy się współpracy i słuchania siebie nawzajem. Zwracam uwagę na to, aby dzieci tworzyły grupy, które wzajemnie sobie pomagają i wspierają się w rozwiązywaniu problemów.

Obserwuję ich satysfakcję i radość ze wspólnego budowania robotów. W trakcie zajęć wzmacniają swoje poczucie wartości, nabierają odwagi i zaufania do swoich umiejętności. To procentuje na lata.

Ciekawi Cię, co Twoje dziecko może zbudować na zajęciach. Skontaktuj się ze mną. Chętnie odpowiem na Twoje pytania.

Ewa Zychowicz 507 265 803, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Zajęcia budowanie robotów z klocków lego realizowane są we współpracy z RoboCamp na warunkach franczyzy.

Strona internetowa: https://www.robocamp.eu

GALERIA ZDJĘĆ

 

GRUPA PODSTAWOWA (KLOCKI WeDo)

TERMIN: PONIEDZIAŁEK 17.30 - 19.00
WIEK: 6 - 8 lat
GRUPA: 12 osób
CENA: POJEDYŃCZE ZAJĘCIA: 35 zł
KARNET MIESIĘCZNY: 135 zł

GRUPA ZAAWANSOWANA (KlOCKI MINDSTORM)

TERMIN: PIĄTEK 17:30 - 19:30 albo SOBOTA 12.00 - 14.00
WIEK: 9 - 12 lat
GRUPA: 10 osób
CENA: POJEDYŃCZE ZAJĘCIA: 40 zł
KARNET MIESIĘCZNY: 150 zł

 


Budowanie robotów z klocków LEGO dla dzieci Zarezerwuj miejsce

 

 

 

Przedszkola


Poprzez skupienie się na procesie twórczym, a nie na końcowym efekcie pracy, kluczowym celem staje się tworzenie i pogłębianie wzajemnych relacji w grupie, a także:

  • budzenie motywacji czytelniczych, aby w przyszłości dziecko stało się czytelnikiem dojrzałym świadomie wybierającym literaturę,
  • wzmocnienie zdolności do koncentracji uwagi,
  • wzmacnianie zachowań polegających na wyrażaniu szacunku i uznania wobec innych,
  • stworzenie przestrzeni do radosnego i twórczego bycia razem.

Bajkowanie – zmysłów wszystkich świetne zgranie, to autorski projekt warsztatów ceramiczno - arteterapeutycznych dla dzieci, mający na celu uruchomienie polisensorycznego poznania rzeczywistości. Łączy on profesjonalną wiedzę i zawodowe doświadczenie w paletę inspirujących i pożytecznych zabaw edukacyjnych. W czasie wspólnej zabawy zaangażowane są wszystkie zmysły oraz ich wzajemne relacje, dzięki czemu będziemy mogli: posłuchać obrazów, malować dźwiękami, widzieć rękami.
Projekt oparty jest na założeniach arteterapii, która traktuje sztukę nie jako finalny obiekt artystyczny, ale jako sztukę spotkania, podczas którego uczestnicy doświadczają, potrafią być razem, współprzeżywać, ale również są w stanie dostrzec, że mają coś ważnego do powiedzenia. Sztuka stanie się rodzajem nieustannego doświadczania.
Mając na uwadze dzieci w wieku przedszkolnym, każdego dnia mamy do czynienia z przekształceniami, które dążą do rozwoju, począwszy od wzrostu fizycznego do rozbudowy procesów psychicznych. W obliczu możliwości wykreowanych na zajęciach, dzieci będą podejmowały działania, które otworzą ich na nowe, nieznane działania. W takim przypadku możemy mówić o rozwoju, który jest możliwy dzięki spontanicznym działaniom pozwalającym na własną ekspresję, urzeczywistnienie uczuć oraz potrzeb. Taki rozwój dzieci jest najlepszą drogą do bogatej i świadomej swojej wartości osobowości człowieka dorosłego w przyszłości.

GALERIA ZDJĘĆ

Ponieważ na rozwój osobowości dziecka w przedszkolu istotny wpływ ma kontakt z książką, projekt Bajkowanie – zmysłów wszystkich świetne zgranie, opiera się na bajce, która stanie się pretekstem do spotkań i twórczych działań. Będzie ona źródłem wiedzy o sobie, o otaczającym świecie i o człowieku w społeczeństwie. Poprzez identyfikację z bohaterem jego przeżyciami i przygodami dostarczy dzieciom wielu wrażeń. Pomoże w rozwijaniu wyobraźni, umożliwi doświadczenie doznań estetycznych i wprowadzi go w świat pozytywnych wartości. Bogactwo motywów przyrodniczych, barw, skojarzeń i nastrojów oraz ciekawi bohaterowie pobudzą aktywność zabawową dzieci, ich rozwój intelektualny i emocjonalny oraz zaspokoi ich potrzeby czytelnicze.

Przedszkola w których realizowany jest projekt:
PRZEDSZKOLE MIEJSKIE Nr 1 ul. Tadeusza Kościuszki 22 Mińsk Mazowiecki
KLUB MALUCHA ul. Nadrzeczna 22 Mińsk Mazowiecki
MINI RAJ ul. Warszawskie Przedmieście 32 Mińsk Mazowiecki
CENTRUM MAŁYCH ODKRYWCÓW ul. Warszawska 17 Nowe Osiny
CHATKA PUCHATKA ul. Kaszubska 8 Mińsk Mazowiecki
MONTESSORII DELFINEK ul. Świętokrzyska 23 Mińsk Mazowiecki
HAPPY KIDS ul. Małopolska 30 Mińsk Mazowiecki
PRZY PARKU ul. Jasna 7 Mińsk Mazowiecki
SPORTOWE MALUCHY ul. Siennicka 57C Mińsk Mazowiecki
ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ: TELEFON: 507 265 803
Przedszkola dla dzieci Mińsk Mazowiecki Zarezerwuj miejsce